En höstrosa gosig en

Inlägg i reklamsamarbete med Cellbes.

Hej på er, jag hoppas att ni har en fin fredag och så är det ju även Halloween idag. Jag återkommer till det sen för jag ska ta och fixa inför det, men först vill jag visa en klänning jag hämtade ut igår.

Jag ville prova den direkt så när jag ändå testade annat passade jag på att öppna mitt paket i smyg och dra på klänningen och fota lite snabbt (kollar ju såklart att det inte är kö eller så utanför). Så här kommer den, en rosa klänning. En lite mörkare rosa så man kan väl kalla den höstrosa tycker jag.

Den här finns även i svart och grått men tänk, jag valde faktiskt bort svart till förmån för rosa den här gången, hehe. För jag kände att jag behöver lysa upp lite i det höstiga nu när löven på träden sjunger på sista versen och det snart blir så mörkt och tradigt innan det är dags för julpynt.

Och just det, jag fick just sms om att Cellbes har fri frakt till och med söndag och klänningen här är det också en bra deal på så det kan vara bra att passa på nu i helgen.

Klänningen är i samma material som de i de senaste inläggen. Flossigt och ribbat på utsidan och slätt på insidan. Länk rosa klänning

Den har dessutom fickor. Riktiga och inte bara dekorationsdragkedjor, utan riktiga där man kan lägga mobilen 🙂

Jag har storlek 50/52 i den här.

Såhär ser produktbilden ut.

Och en till. Jag gillar den här. Polo men en som inte ger strypkänslor. Längden är till mitt på knäna på mig som är 165 cm hög.

Det var allt för nu. Dags att Halloweenpynta. Kram på er!

Lämna en kommentar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *