Hej igen

Hej kära ni. Nu har jag haft en paus på en vecka härifrån och ville kika in och säga hej. Och även tacka alla er som skrivit fina meddelanden och kommentarer som beklagat sorgen. Tack! Det betyder mycket ❤️

Jag är kvar hos mamma och vi har tagit hand om varandra och sånt som ska skötas som att planera begravning till exempel.

Humöret går upp och ner. Jag är ledsen och låg, men kan även skratta och skämta. Och så är jag trött. Jag var hos frisören igår (mer om det och bilder sen) där jag trodde jag skulle somna ett tag.

Jag har även hjälpt mamma med trädgården där jag fixat rabatterna. Och igår var vi på Ikea och handlade en liten soffa. Så dagarna tuffar på. Till helgen åker jag hem till Bunkeflostrand igen och tar med mamma några dagar.

Kram ❤️

3 reaktioner på ”Hej igen”

Lämna en kommentar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *